O nás

 

Ateliér k světu

Jakub Mareš, Jan Ret,
Ivana Karlíková, Nikola Bindzar,
Alex Chemisava, Jan Strecker,
Matěj Smola, Zuzana Žahourová,
Kristýna Benetka

Kdo nám pomáhá:

Marie Pechová, Jitka Jirásková
Filip Rašek, Markéta Holotová,
Josef Váně, Michaela Schusterová,
Jiří Zuček, Omar S. Salem
Alžběta Sovová, Michal Kamas

Kdo nám s námi dříve pracoval:

Vojtěch Franta, Michaela Bartáková,
Michal Huml, Eva Kubjátová,
David Stütz, Martina Matoušková,
Alice Slavíčková, Lenka Broučková,
Zuzana Grossová, Lucie Chmelíková,
Petra Lálová, Alžběta Vachelová

Na začátku všech aktivit značky ksvětu. stála architektonická myšlenka s chutí věci měnit. Ateliér k světu je kreativní dílnou, kde se kolektivní prací zabýváme architekturou, urbanismem a městským designem. Společně s našimi klienty utváříme základní myšlenku – ideální představu, kterou následovně opracováváme a postupně zhmotňujeme ve vysněnou realitu. Je to proces založený na otevřenosti a oboustranné důvěře.

Každý z nás se staví k práci s osobním přístupem a chutí na sobě neustále pracovat. Našim cílem je pozitivně ovlivnit naše partnery, komunity a oblasti, ve kterých pracujeme.

V čele ateliéru k světu stojí Jakub Mareš, který má za sebou řadu návrhů a realizací, zejména dřevostaveb, protože ty ho baví. S jeho jménem se ale pojí aktivity jako Náplavka k světu, Kontejnery k světu, PechaKucha Night Plzeň, uspořádání prvního TEDxu v Plzni nebo první sharingový systém koloběžek na světě – Koloběžky k světu. Na těchto projektech s ním spolupracují jak kolegové z ateliéru, tak další nadšenci, kterým záleží na jejich okolí.